

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| RoHS | Compliant |
| Clamping Voltage | 23.2 V |
| Working Voltage | 14 V |
| Breakdown Voltage | 15.6 V |
| Number of Channels | 1 |
| Packaging | Reel |
| Peak Pulse Current | 64.7 A |
| Polarity | Bidirectional |
| Peak Pulse Power | 1.5 kW |
Stock: 1
Distributors
pcbx
Unit Price$0.29040
Ext.Price$0.29040
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.29040 | $0.29040 |
| 10 | $0.23338 | $2.33380 |
| 50 | $0.20520 | $10.26000 |
| 100 | $0.18042 | $18.04200 |
| 500 | $0.17867 | $89.33500 |
| 1000 | $0.17693 | $176.93000 |
